Prezent na Gwiazdkę – z rozsądkiem o idei i pomysłach
Kolejne święta tuż-tuż – znów ogarnie nas zakupowy szał. I znów staniemy przed trudnymi pytaniami: co podarować bliskim? oraz… jak nie dać się zwariować?
2015-11-18, 15:46

Dawanie świątecznych prezentów to nie wymóg. Nigdzie nie jest napisane, że trzeba to robić. Zarazem w tym drobnym geście kryją się radość i wdzięczność, a często też bardziej osobiste emocje, jak miłość, sympatia, szacunek czy troska. Miło jest zakończyć kolejny, pełen wyzwań, spełnionych marzeń, ale i ciężkiej pracy rok, wręczając sobie nawzajem drobne podarki.

O tym właśnie (nie) marzyłam!

Dawanie upominków to obustronna przyjemność. A przynajmniej tak powinno to wyglądać. W podniecającym napięciu, pełni ekscytującego oczekiwania rozrywamy więc ozdobny papier i… po raz kolejny znajdujemy krawat oraz czekoladę. Pół biedy, gdy o tym marzyliśmy, mniej ciekawie, gdy taki podarek otrzymujemy rok w rok. Ileż można!

Na usta przywołujemy jednak słodki uśmiech numer sto pięć i udajemy, że wszystko jest w porządku, a prezent stanowi spełnienie naszych najskrytszych pragnień. Figa. Ale nie wypada się nie ucieszyć, bo w końcu nie liczy się rodzaj prezentu, ale sam fakt, że o nas pamiętano.

Nie bądź wapniakiem i sztywniakiem

Niestety prezentowe wpadki zdarzają się wielu osobom. Gdy nie bardzo wiadomo, jaki upominek podarować, gdy niezbyt dobrze znamy marzenia i potrzeby bliskiej nam osoby, łatwiej o wybór tego, co podsuwają nam świąteczne reklamy lub… stereotypy.

Tymczasem w mikołajkowej skarpetce lub pod choinką można ukryć rzeczy wspaniałe. Praktyczne, luksusowe, piękne, osobiste, odpowiadające na potrzebę chwili czy wyzwalające wulkan pomysłów. Wystarczy tylko odrobina kreatywności i nieszablonowego podejścia. Bo po co mamie enta już koszula nocna, tacie krawat, którego i tak nie założy, a młodszej siostrze – flakon perfum, których zapach nijak do niej nie pasuje.

Prezenty dla dzieci i nastolatków – nie daj się ponieść

Z prezentami najłatwiej jest u dzieci i młodszych nastolatków. Ich lista próśb do Mikołaja zazwyczaj jest wypełniona z góry na dół – aż trudno zdecydować, co rzeczywiście warto kupić.

Ze starszymi nastolatkami lepiej uważać. Buntowniczy wiek, to i zmieniające się niczym w kalejdoskopie nastroje oraz styl bycia i życia. Współcześni nastolatkowie bardziej ucieszą się z biletu na koncert ulubionego zespołu czy z elektronicznego gadżetu, niż z bluzki, która zdaniem rodzica będzie pasować. Pewnie nie będzie, a jeśli nawet, to możemy zostać obdarzeni uśmiechem numer sto pięć, mówiącym, że jesteśmy wapniakami, którzy „nie ogarniają, co jest cool”.

W każdym z tych przypadków warto jednak zachować zdrowy rozsądek oraz… nauczyć latorośl, co tak naprawdę jest ważne; wyjaśnić, w jakim celu daje się upominki i jaka jest ich rola.

„Wszystko już mam”, czyli prezenty dla dorosłych

Póki człowiek jest młody, stosunkowo łatwo wpaść na pomysł ciekawego upominku. Schody zaczynają się po trzydziestce, no dobrze – może po czterdziestce. Generalnie im człowiek starszy, tym większe prawdopodobieństwo, że „wszystko już ma” i „niczego mu nie potrzeba”. Krótko mówiąc, aby znaleźć coś, co ucieszy taką osobę, czasami trzeba stanąć na głowie. Albo i na rzęsach.

Na szczęście dorosły człowiek na ideę dawania prezentów patrzy zdroworozsądkowo. Ucieszy się nawet z drobnego podarunku, który nie musi kosztować krocia. Upominkiem takim może być np. miód pszczeli.

Miodowy upominek

Zapakowany w ładny słoiczek sam w sobie stanowi elegancki, praktyczny, smakowity i zdrowy, a do tego oryginalny prezent. Sprawdzi się też jako dodatek do większego podarunku – nawet, gdyby miał nim być następny do kolekcji, oklepany krawat…

KONTAKT / AUTOR
Gospodarstwo Pszczelarskie Bartnik
523856070
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.