Miód z homogenatem czerwiu trutowego – Skarby Pasieki
Miód z homogenatem czerwiu trutowego, znany też jako miód z mleczkiem trutowym, to kolejna ciekawa propozycja dla amatorów produktów pszczelich. Miód ten jest ceniony przede wszystkim z uwagi na walory zdrowotne – z powodzeniem zastąpi całą gamę suplementów diety oraz pomoże w walce z różnymi chorobami i dolegliwościami.
2015-11-04, 16:29

Miód z homogenatem czerwiu trutowego to nowość, dostępna wyłącznie w Gospodarstwie Pszczelarskim Bartnik w ramach wyjątkowej serii Skarby Pasieki, która obejmuje również miód z pierzgą, miód z pyłkiem oraz miód z pyłkiem i propolisem.

Zdrowie z pasieki – naturalnie!

Unikalna kompozycja naturalnego miodu lipowego i mleczka trutowego to produkt o nieprzeciętnych walorach odżywczych, wspierający terapię wielu schorzeń.

Miód lipowy

Miód lipowy, pozyskiwany z nektaru lipy (Tilia), to najpopularniejszy i najchętniej wybierany ze wszystkich miodów, którego aromatyczny smak i zapach oraz złocisty kolor trafiają w niemal każdy gust. Lipa nie od dziś znana jest ze swoich właściwości leczniczych i aktywności antybiotycznej – czy to w postaci naparu, maści, okładów czy właśnie miodu, lipa skutecznie koi skołatane nerwy, uspokaja, obniża napięcie wywołane stresem, a także pomaga w walce z przeziębieniem, stanami zapalnych górnych i dolnych dróg oddechowych, ogólnym osłabieniem oraz zaburzeniami krążenia.

Czerw trutowy

Czerw trutowy to z kolei prawdziwa bomba białkowo-witaminowa, która wielokierunkowo i niezwykle efektywnie wzmacnia organizm.

Działanie lecznicze czerwiu trutowego

O działaniu leczniczym czerwiu trutowego w swoich pracach badawczych piszą znani i cenieni naukowcy oraz pszczelarze, tacy jak prof. dr hab. Jerzy Wilde i dr Beata Bąk z Katedry Pszczelnictwa UWM w Olsztynie, prof. dr hab. Bogdan Kędzia i mgr Elżbieta Hołderna-Kędzia z Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich UP w Poznaniu oraz badacze zagraniczni (Isidorova, Prochody, Iliesiu, Pantea i inni).

Dzięki badaniom naukowym wiadomo, że czerw trutowy wykazuje silne działanie hipolipemiczne, immunostymulujące, androgenne, ochronne i adaptogenne, przez co doskonale sprawdza się w terapii licznych dolegliwości, a nawet poważniejszych chorób:

  • nowotworowych (kontrola proliferacji komórek
  • metabolicznych (niedoczynność tarczycy, cukrzyca, dna moczanowa, dystrofia, otyłość),
  • immunologicznych (migreny, ogólne osłabienie oraz stany wyczerpania organizmu wywołane nadmiernym wysiłkiem psychicznym i fizycznym lub stresem o różnorodnym podłożu, a także przebytymi chorobami i operacjami),
  • geriatrycznych (schorzenia wieku starczego),
  • układu pokarmowego (wrzody żołądka i dwunastnicy, zapalenie jelita, zaparcia, biegunki, a przede wszystkim stany chorobowe trzustki i wątroby),
  • układu moczowo-płciowego (nerki, gruczoł krokowy, zaburzenia czynności seksualnych, niepłodność u mężczyzn),
  • układu krążenia (niedokrwistość, nadciśnienie, anemia, miażdżyca, zawał serca),
  • układu oddechowego (zapalenie oskrzeli, tchawicy, gardła),
  • układu nerwowego (depresje, stres, stany napięć nerwowych, również związanych z okresem dojrzewania lub klimakterium),
  • skóry (trądzik, rozstępy, alergie, trudno gojące się rany i blizny, zapalenia skóry wywołane przez bakterie, wirusy i grzyby).

                

Skład czerwiu trutowego

Kluczem do tak szerokiego i skutecznego działania czerwiu trutowego jest jego skład, w którym można odnaleźć m.in.:

  •  białko – 42% białka w najczystszej postaci,
  •  aminokwasy – 20 związków egzogennych,
  •  węglowodany – ok. 32%, głównie glukoza i fruktoza,
  •  lipidy – ok. 4,8%, głównie triglicerydy, wolne kwasy tłuszczowe, kwasy decenowe, sterole,
  •  hormony – testosteron, progesteron, estradiol, prolaktyna,
  •  witaminy – A (retinol), prowitamina A (β-karoten, ksantofil), E (tokoferol), D (kalcyferol), B1 (tiamina), B2 (ryboflawina), B3 (kwas nikotynowy), B4 (cholina), B5 (kwas pantotenowy) oraz B6 (pirydoksyna),
  • biopierwiastki – makroelementy (sód, potas, wapń, magnez, fosfor) i mikroelementy (żelazo, mangan, cynk, miedź, chrom, jod, brom, nikiel, selen).

Więcej informacji o czerwiu trutowym znajduje się na stronie www.gpbartnik.pl.

Skarby Pasieki dla Ciebie

Podsumowując, miód z homogenatem czerwiu trutowego to zdrowie prosto z natury – nieskażone chemicznymi dodatkami i zawierające wszystkie substancje, których organizm człowieka potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania.

Miód z mleczkiem trutowym świetnie sprawdzi się na co dzień, jako naturalny suplement diety i element zdrowego stylu życia. Jego dobroczynne działanie doceni każdy:

  •  osoby pracujące umysłowo i fizycznie,
  •  uczniowie i studenci (szczególnie w trakcie intensywnej nauki podczas matur i sesji),
  •  sportowcy,
  •  kobiety w ciąży i po porodzie,
  •  seniorzy,
  •  osoby po przebytych chorobach i operacjach,
  •  osoby borykające się z długotrwałym stresem oraz chronicznym zmęczeniem.

Podaruj zdrowie

Miody z dodatkami z serii Skarby Pasieki, zamknięte w eleganckich słoiczkach, to również doskonały pomysł na słodki i zdrowy upominek.

Miody z serii Skarby Pasieki, w tym miód z homogenatem czerwiu trutowego, można kupić na stronie www.miod-bartnik.pl.

Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.